Hledat zaměstnání
Hlavní strana / Volná místa / Jaroměř / PAMÁTKÁŘ / PAMÁTKÁŘKA - SPECIALISTA / SPECIALISTKA NA RESTAUROVÁNÍ

PAMÁTKÁŘ / PAMÁTKÁŘKA - SPECIALISTA / SPECIALISTKA NA RESTAUROVÁNÍ

Národní památkový ústav, státní příspěvková organizace nabízí volné pracovní místo v oboru vědy a výzkumu na pozici PAMÁTKÁŘ / PAMÁTKÁŘKA - SPECIALISTA / SPECIALISTKA NA RESTAUROVÁNÍ. Práce na plný úvazek s pružnou pracovní dobou. Pracovní poměr na dobu neurčitou s ohodnocením 22 980 Kč/měsíc. Minimální požadované vzdělání je Vyšší odborné. Místem pracoviště je Národní památkový ústav - územní odborné pracoviště v Josefově, okres Náchod. Nástup možný od 1.5.2021. Další informace Vám poskytne Světlana Veselková.

Zaměstnavatel: Národní památkový ústav, státní příspěvková organizace
Místo výkonu práce: Jaroměř
Platové ohodnocení: 22 980 Kč / měsíc
Typ pracovního vztahu: Práce na plný úvazek
Pracovní poměr: Od 1.5.2021 na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva

Poznámka zaměstnavatele

Ředitel Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Josefově vypisuje výběrové řízení na pozici památkář - specialista na restaurování.

Národní památkový ústav je odbornou organizací státní památkové péče s celostátní působností, jež plní poslání odborného a metodického garanta výkonu památkové péče včetně vědeckovýzkumných aktivit a péče o soubor státních hradů a zámků. Jako státní organizace tak naplňuje jedinečné poslání v oblasti ochrany a prezentace kulturního dědictví České republiky.

Náplň práce: agenda restaurování nemovitých a movitých kulturních památek a agenda dalších objektů v památkovém zájmu v rozsahu konzultační a vyjadřovací činnosti NPÚ; zpracovávání písemných vyjádření, odborná pomoc a konzultační činnost restaurátorům a projektantům, vlastníkům kulturních památek a výkonným orgánům státní památkové péče; další související činnosti, např. monitoring stavu památkového fondu; provádění odborného dohledu nad obnovami kulturních památek; působnost v Královéhradeckém kraji, pracovní cesty v rozsahu celé ČR.

Požadavky: vysokoškolské vzdělání příslušného oboru (dějiny umění/restaurování/památková péče nebo příbuzné obory) případně vyšší odborné vzdělání příslušného oboru; schopnost práce s restaurátorskými zprávami a průzkumy, stavební dokumentací; pokročilá znalost práce s PC; řidičský průkaz skupiny B; trestní bezúhonnost; flexibilita a samostatnost; výborné komunikační a formulační schopnosti; smysl pro týmovou práci, loajalitu a diskrétnost.

Výhodou: praxe v restaurování uměleckých děl, muzeální konzervace; praxe v oboru památkové péče; znalost historických uměleckých technik, technologií a materiálů a vývoje restaurátorského oboru.

Zaměstnavatel nabízí: práci na celý úvazek (zástup za mateřskou dovolenou); platové ohodnocení dle zák. 262/2006 Sb. A nařízení vlády č. 564/2006 Sb., 11. platová třída (od 22 980,- Kč); stabilitu státní příspěvkové organizace; služební mobilní telefon a NTB; dobrý pracovní kolektiv, příjemné pracovní prostředí; možnost využívání pružné pracovní doby; pět týdnů dovolené, příspěvek na stravování; volné vstupy na památkové objekty ve správě NPÚ v celé České republice, i pro rodinné příslušníky.

Předpokládaný nástup: květen 2021, popř. dohodou, pracovní poměr na dobu určitou.

Místo výkonu práce: Okružní 418, 551 02 Jaroměř - Josefov

V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis, motivační dopis a kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání do středy 14. dubna 2021 elektronicky na e-mail: sekretariat.josefov@npu.cz.
Požadované doklady rovněž můžete doručit poštou nebo osobně na podatelnu na adresu: Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Josefově, Okružní 418, 551 02 Jaroměř - Josefov.
Na obálku vyznačte: "NEOTVÍRAT - Výběrové řízení památkář"

NPÚ si vyhrazuje možnost zrušit řízení bez odůvodnění.

Podrobnější informace podá: Světlana Veselková, veselkova.svetlana@npu.cz , tel.: 491 509 531, 725 716 250

První kontakt

Kontaktní osoba: Světlana Veselková
Telefon: 491 509 531, 725 716 250
E-mail: veselkova.svetlana@npu.cz

Referenční číslo ÚP: 20857340708
Poslední aktualizace: 24.3.2021

Informace o volných pracovních místech poskytuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.
Poslední aktualizace dat proběhla dne 11.4.2021.
O webu a kontakty | Ochrana osobních údajů