Hledat zaměstnání
Hlavní strana / Volná místa / Česká Skalice / HLAVNÍ ÚČETNÍ

HLAVNÍ ÚČETNÍ

Město Česká Skalice nabízí volné pracovní místo na pozici HLAVNÍ ÚČETNÍ. Práce na plný úvazek s pružnou pracovní dobou. Pracovní poměr na dobu neurčitou za 26 000 Kč/měsíc. Minimální požadované vzdělání je ÚSO s maturitou (bez vyučení). Místem pracoviště je Město Česká Skalice, okres Náchod. Nástup možný od 1.1.2021. Další informace Vám poskytne Ing. Jiří Fišer, tel.: 491 490 041 (od 08:00 hod. do 15:00 hod.), e-mail: financni@ceskaskalice.cz.

Zaměstnavatel: Město Česká Skalice
Místo výkonu práce: Česká Skalice
Platové ohodnocení: 26 000 Kč / měsíc
Typ pracovního vztahu: Práce na plný úvazek
Minimální počet hodin týdně: 40
Pracovní poměr: Od 1.1.2021 na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva

Poznámka zaměstnavatele

Požadavky zaměstnavatele: minimálně středoškolské vzdělání s maturitou; praxe minimálně 1 rok ve vedení účetnictví v pozici hlavní účetní; zvláštní odborná způsobilost úředníka ÚSC v oblasti finančního hospodaření ÚSC a jeho přezkumu výhodou; znalost zákona č. 500/2004 Sb., správní řád; znalost zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů; znalost vyhlášky č. 323/2002 Sb., o rozpočtové skladbě; znalost zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád; znalost zákona č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole ve veřejné správě; znalost zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty; znalost zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví; orientace v právních předpisech týkajících se samosprávy a státní správy, zejména: zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), v platném znění, zákon č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků; dobré komunikační a organizační schopnosti; operativnost při uplatňování nových právních předpisů; pečlivost, odpovědnost, spolehlivost; znalost práce na PC.

Obecná charakteristika pracovní pozice: komplexní vedení účetnictví města včetně vedení účetních knih s využitím výpočetní techniky zajišťuje sestavení měsíční, čtvrtletní a roční účetní uzávěrky za účelem předání do CSÚI státu; vypracování předepsaných účetních výkazů, provádí průběžnou kontrolu závazných vazeb účetnictví; vede analytickou evidenci určených syntetických účtů; provádí kontrolu formálních náležitostí prvotních účetních dokladů; vede majetkovou evidenci hmotného majetku MÚ, včetně návrhů na opatření v této oblasti a návrhů na vyřazení, přeceňuje majetek při prodeji na reálnou hodnotu v souladu s příslušnou vnitřní směrnicí; zajišťuje časové rozlišení investičních i neinvestičních transferů; podílí se na zpracování a prováděních řádných periodických, případně mimořádných inventarizací majetku města; vede komplexní evidenci DPH; vyhotovuje měsíční daňové přiznání k DPH; vede podrobnou a tabulkovou analytickou evidenci k DPH; plní úkoly vyplývající z usnesení zastupitelstva města a rady města; zastupování v době nepřítomnosti vedoucího finančního odboru; zastupování v době nepřítomnosti účetní - platební styk a fakturace, v částečném rozsahu; ve vykonávaných agendách je zaměstnanec zodpovědný za řádné předání dokumentů do příslušné spisovny.

Zaměstnavatel nabízí: zajímavou práci s možností získat další nové zkušenosti; zázemí otevřeného moderního úřadu. Flexibilní pracovní dobu; 5 týdnů dovolené; až 3 dny zdravotního volna (sickdays); příspěvek na penzijní připojištění; ošatné; stravenky a další benefity dle platné kolektivní smlouvy.

Písemnou přihlášku s výše uvedenými obsahovými náležitostmi a doklady doručte nejpozději do čtvrtka 22.10. 2020 do 12:00 hod na adresu: Městský úřad Česká Skalice, třída T. G. Masaryka 80, 552 03 Česká Skalice nebo osobně na podatelnu Městského úřadu v České Skalici. Obálku označte "výběrové řízení - hlavní účetní - neotvírat". Přihláška musí být doručena tak, aby byla úplná k dispozici u adresáta nejpozději do stanoveného termínu a času.

Zasláním přihlášky do výběrového řízení společně s výše požadovanými materiály dáváte souhlas s využitím osobních údajů v nich obsažených pro posouzení uchazeče a administraci výběrového řízení.

Důležité upozornění:
Vybraní uchazeči, kteří budou nejlépe splňovat podmínky pro výběrové řízení a doloží v termínu požadované dokumenty, budou pozváni telefonicky a e-mailem k účasti na výběrovém řízení. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo výběrové řízení kdykoliv zrušit bez udání důvodů.

Bližší informace podá vedoucí finančního odboru MěÚ Česká Skalice, telefon 491 490 041.

První kontakt

Kontaktní osoba: Ing. Jiří Fišer
Telefon: 491 490 041 (od 08:00 hod. do 15:00 hod.)
E-mail: financni@ceskaskalice.cz

Referenční číslo ÚP: 19852260755
Poslední aktualizace: 7.10.2020

Informace o volných pracovních místech poskytuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.
Poslední aktualizace dat proběhla dne 21.10.2020.
O webu a kontakty | Ochrana osobních údajů